Akcja "Szkoła Pamięta"

„Szkoła Pamięta”

Nasze przedszkole włączyło się w akcję „Szkoła Pamięta”, której koordynatorem jest Ministerstwo Edukacji Narodowej. Celem tejże akcji było zorganizowanie wszelkiego rodzaju działań upamiętniających ważne postaci oraz wydarzenia jakie miały miejsce w naszej społeczności.

W ramach tej akcji przedszkolaki odwiedziły groby na Sułkowickim cmentarzu, gdzie zapaliły znicze między innymi na grobie Nieznanego Żołnierza oraz na grobach zmarłych nauczycieli z naszego przedszkola.

Kolejnym krokiem było zorganizowanie pieszej wycieczki pod Pomnik upamiętniający osoby, które zginęły w czasie pacyfikacji Sułkowic. Ponadto, w każdej grupie wiekowej w przedszkolu zostały przeprowadzone zajęcia na temat historii zarówno ogólnonarodowej jak i tej lokalnej.