Przedszkolaki Ratownikami!

Przedszkolaki Ratownikami!

We wtorek, 22 października dzieci z oddziałów przedszkolnych wzięły udział w zajęciach z zakresu ratownictwa medycznego. Wszystko, zostało znakomicie przekazane w formie przystępnej dla dzieci. Zajęcia poprowadziły Panie, zajmujące się m.in. edukacją dzieci dotyczącą ratownictwa medycznego i udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

W trakcie spotkania każdy przedszkolak zamienił się w małego ratownika zakładając specjalną koszulkę. Dzieci poznały całe wyposażenie torby ratownika medycznego, sposób usztywnienia złamanej nogi, poznały sposób zakładania i przeznaczenie kołnierza ortopedycznego. Dowiedziały się jakie  przeznaczenie ma koc termiczny. Ich pacjentami były bardzo cierpliwe  pluszowe misie, które zostały zreanimowane, okryte kocem termicznym a na koniec przeleczone prawdziwymi zastrzykami. Po bardzo ciekawym spotkaniu każdy przedszkolak otrzymał pamiątkowy „Dyplom Małego Ratownika”. Mamy nadzieję, że takie działania zaowocują w przyszłości właściwymi decyzjami podejmowanymi przez naszych „małych ratowników”.