Spotkanie z Panem Policjantem

 

Spotkanie z Panem Policjantem i Jego psem

W poniedziałek, 7 października w naszym przedszkolu mieliśmy zaszczyt gościć mł.asp. Pana Przemysłąwa Golę, przedstawiciela Komendy Powiatowej Policji w Myślenicach, oraz jego służbowego psa, który wabi się „Motyw”.

Pan Policjant w fantastyczny sposób przeprowadził zajęcia z każdą grupą wiekową z przedszkola. Dotyczyły one pracy z psem, opieki nad nim. Specjalnie wyszkolony pies policyjny, pokazywał swoje umiejętności np. poprzez pokonywanie przeszkód oraz świetne i właściwe reagowanie na każdą komendę swego pana. Dzieci z wielkim zaciekawieniem słuchały i obserwowały co „Motyw” wraz ze swoim Panem prezentuje. Zapewne niejedno z nich pokonało swój lęk przed spotkaniem z psem. Zrozumiały, że pies może być przyjazny i potrzebny człowiekowi.

Serdecznie dziękujemy Panu Przemkowi za wyczerpujące odpowiedzi na wszystkie pytania dzieci ( a było ich nie mało), poświęcony czas oraz za wiele cennych informacji nam przekazanych!